Kontakt. Sygnały radiowe od obcej cywilizacji
Autor: Bolesław Suchecki
ISBN papier: 978-83-64691-24-9
ISBN e-book: 978-83-64691-25-6
Premiera: lipiec 2017
Oprawa: miękka
Format: 170 x 240
Liczba stron: 208
Waga: 0,4 kg
Cena detaliczna: 49,90 zł
Pochodzimy z drugiej planety gwiazdy Lalande 21185, odległej od Was o 8 lat świetlnych. Przybywamy do Was w pokoju i w przyjaźni.(…)
Nie jesteście samotni we Wszechświecie, a wasza Ziemia nie jest jedyną planetą nadającą się do życia.
"Jest to jedyny taki, udokumentowany naukowo, przykład oficjalnego kontaktu z nami obcej, pozaziemskiej cywilizacji, choć do chwili obecnej nikt nie zdawał sobie z tego sprawy. Dopiero ta praca wyjaśnia, czym był eksperyment profesora Størmera, co jest zawarte w jego wynikach i jakie to ma znaczenie dla całej ludzkości."
„Zawsze tak jest, że ci, którzy stoją wyżej w rozwoju, odkrywają tych bardziej prymitywnych, bo mają ku temu więcej sposobów i możliwości.
Podobnie jest z nami. My przecież stawiamy zaledwie pierwsze kroki w kosmosie. Przy starych zaś gwiazdach życie powstało prawdopodobnie tysiące, a może nawet miliony lat przed nami. Mogły tam się wytworzyć bardzo wysoko rozwinięte cywilizacje, które już od dawna penetrują rozległe otchłanie Wszechświata. Takie istoty zapewne już nas znalazły. Ale odnaleźć to jedno, a nawiązać kontakt to zupełnie co innego. Muszą ku temu zaistnieć sprzyjające okoliczności.”
"Wyobraźmy sobie taką oto sytuację. Gdy w roku 1886 Heinrich R. Hertz wytworzył doświadczalnie po raz pierwszy falę elektromagnetyczną, zapoczątkowując rozwój krótkofalarstwa i radiofonii, prawie natychmiast wykorzystała to jedna z cywilizacji kosmicznych, która przygotowała program umożliwiający nawiązanie z nami kontaktu i przekazanie nam istotnych informacji. Sprowokować nas do tego miało dość dziwne zjawisko, wywołane przez ową cywilizację kosmiczną, polegające na opóźnianiu naszych sygnałów radiowych.
Tym zjawiskiem zainteresował się profesor Carl Størmer, który w roku 1928 przeprowadził eksperyment. Chodziło mu głównie o zmierzenie wielkości opóźnień. Tak też się stało. Profesor Størmer dokonał pomiaru opóźnień sygnałów radiowych oraz zapisał je w pięciu seriach. Największe zdziwienie wzbudził fakt, że wszystkie zmierzone wielkości opóźnień były zawsze wielokrotnością sekundy. Wówczas zjawiska tego nie potrafiono jednak sensownie wytłumaczyć."
Przekaz skonstruowano w taki sposób, aby liczby te nie tylko określały pierwiastek, jaki zacznie powstawać, w ramach syntezy jądrowej, we wnętrzu Słońca, ale również czas rozpoczęcia takiego procesu. Dla przykładu: beryl (liczba masowa 9) zacznie powstawać w 9. cyklu, od chwili początkowej. Pierwiastek węgiel (liczba masowa 12) zacznie powstawać w 12. cyklu aktywności Słońca. Pierwiastek magnez (liczba masowa 24) zacznie powstawać w 24. cyklu itd. O co jednak, tak naprawdę, tutaj chodzi?
Przez miliardy lat, w jądrze Słońca, zachodził jeden i ten sam proces syntezy wodoru, z którego powstawał hel. Tym samym energia wydzielana przez Słońce utrzymywała się na stałym poziomie. W swoim Przekazie Obcy informują nas o tym, że w jądrze Słońca, w najbliższym czasie, zaczną stopniowo zachodzić zmiany strukturalne polegające na wytwarzaniu coraz cięższych pierwiastków o liczbach masowych 9, 12, 18, 24 … aż do 54. Każdy z takich etapów powiązany jest z wydzielaniem przez Słońce coraz większej energii, a co za tym idzie, Ziemia będzie coraz mocniej ogrzewana. Jakie będą tego konsekwencje, wypowiadało się już wielu specjalistów, przypuszczając, że za ocieplenie klimatu odpowiedzialne są gazy cieplarniane. Gdyby tak było naprawdę, to nasza cywilizacja potrafiłaby to opanować i proces ocieplania klimatu na Ziemi zatrzymać. Niestety, Obcy twierdzą, że winne są temu zmiany w jądrze Słońca, a tego procesu nikt nie jest w stanie powstrzymać. Takie procesy w jądrach gwiazd są nieodwracalne i często kończą się katastrofą samej gwiazdy.
Cieplejszy klimat na Ziemi doprowadzi, w pierwszej kolejności, do topnienia lodowców na Antarktydzie i w Arktyce oraz zniszczenia środowiska naturalnego pewnych gatunków zwierząt. W konsekwencji topniejących lodowców zwiększy się poziom oceanów, co spowoduje zatapianie wysp i wysepek oraz wybrzeży kontynentów niżej położonych. Gorące powietrze coraz mocniej wysuszać będzie znaczne obszary strefy równikowej Afryki. Zacznie brakować żywności dla ludzi i pożywienia dla zwierząt. To wszystko zacznie grozić globalną katastrofą.
Obcy nie pozostawią jednak nas samymi sobie. W pierwszej kolejności, jak wynika z Przekazu, ewakuowane będą obszary najbardziej zagrożone z powodu zmian klimatycznych, tj. począwszy od bieguna południowego Ziemi przez Antarktydę, Amerykę Południową, Afrykę, Australię i Oceanię, do strefy równikowej oraz obszary Arktyki, aż do strefy umiarkowanej. Ewakuowani będą nie tylko ludzie, lecz również stworzenia zamieszkujące te obszary.
Do pobrania: